Çift Terapisi

Çift Terapisi, tüm bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamaları, yararsız davranış, iletişim yöntemlerini değiştirmeleri, çiftler arasındaki çatışmaları, farklılıkları güvenli ve kapalı bir ortamda çözmelerini amaçlayan bir yaklaşımdır.

Her kişinin bireysel güçlü yanlarını belirlemeye çalışır ve terapi süresi boyunca Çift bağlamında bunları kademeli olarak geliştirir. Çift Terapisi, bireyselleştirilmiş ve her çiftte özel uyarlanmış esnek bir yaklaşımdır.

Çift Terapisinde; psikolog tarafsız kalma, suçlamama, taraf tutmama ve her üyenin söz sahibi olmasını sağlamak için oturumda eşitliği kolaylaştırma konusunda yetenekli olmalıdır.

Psikolog Hakan Dağ, ilk değerlendirmede incelenecek olan problemler için Çift Terapisi sağlama konusunda oldukça yeteneklidir.

Gereken seans sayısı çiftten çifte değişkenlik gösterir. İlk değerlendirmenin ardından tartışılacak ve terapi boyunca düzenli olarak gözden geçirilecektir.

Etkili sonuçlar elde etmek için Çiftler ve terapist arasında başarılı ortaklıklar kurmaya çalışıyoruz.
Çift Terapisi veya diğer tedaviler hakkında tavsiye veya daha fazla bilgi almak isterseniz, tedaviniz hakkında vereceğiniz kararlardan emin olabilmeniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Terapilerim

Randevu Al

category

date